2016-03-30

Dalyvavimo sąlygos ir terminai:

Konkurso koncepcija:

Kuriant „Objektus“ reikia siekti socialinio gyvybingumo naudojantis ergonomiškumo, estetiškumo, ekologiškumo, vietos tapatumo sukūrimo ir išsaugojimo bei sistemiškumo kriterijais. Taip pat siektina „Objektų“ savybė – daugiafunkciškumas, kuris leistų juos pritaikyti daugiau nei vienai funkcijai (pvz., lauko baldas – šviestuvas, meninis akcentas – žaidimų ar sporto įrenginys, pavėsinė – knygų biblioteka, namelis medyje – vaikų žaidimų erdvė ir pan.). „Objektai“ turi būti pritaikyti „Parko“ erdvėms kurios paskirstytos ramiam poilsiui, sportui, žaidimams, kultūriniams meniniams renginiams, žmonių bendravimui, gamtos ir jos reiškinių pažinimui ir pan. Kurti „Objektus“ suvokiant juos kaip vietos vizualinio atpažįstamumo, savitumo ir bendruomeniškumo jausmo formatą, siekiant tradicijų ir šiuolaikiškumo dermės bei stiprinant „Parko“ fizinius ir dvasinius bruožus. Mažosios architektūros objektai parko erdvėse atliktų šias funkcijas:

  • Ergonominę – prisėsti, medituoti, bendrauti, sportuoti, žaisti, skirti edukacijai ir pan.;
  • Estetinę kompozicinę – „Objektai“ yra kontekstualūs, vientisi ir kompoziciškai sujungiantys parko erdves bei sukuria parko erdvių kompozicinius centrus;
  • Ekologinę – naudojamos vietinės medžiagos (gamtos gėrybės, medis, metalas, plastikas ir pan.) bei gali būti pritaikoma antrinio medžiagų panaudojimo koncepcija panaudojant naudotas medžiagas dar kartą (panaudotos statybinės, apdailos medžiagos ir kitos antrinės žaliavos).

Pirmasis etapas:

Pirminiai „Objektų“ eskizai ar vizualizacijos (A4 formate, nedaugiau kaip 3vnt. vienam projektui) ir autoriaus informacija (vardas, pavardė, telefonas, el. pašto adresas) siunčiami el.paštu harmonykonkursas@interjeroerdve.lt  ne vėliau kaip iki 2016 04 30.  Geriausi „Objektų“ projektai atrenkami iki 2016 05 06. Atrinktų darbų autoriai informuojami el.paštu iki 2016 05 16. Taip pat turi būti pateiktas aprašas apibūdinantis Jūsų sukurtus „Objektus“, bei aprašytas medžiagiškumas, funkcionalumas ir kitos autoriaus manymu išskirtinės ypatybės. Autorius gali pateikti neribotą kiekį „Objektų“ projektų.

Antrasis etapas:

Atrinktų dalyvių galutiniai „Objektų“ projektai A1 formato planšetai pristatomi į dizaino saloną „Interjero erdvė“ adresu Pramonės pr. 6, Kaunas, ne vėliau kaip iki 2016 05 24. Eskizai, vizualizacijos, prototipų nuotraukos, maketai, aprašymai, talpinami į A1 formato vertikalų planšetą. Planšetuose autoriaus vardas, pavardė, bei kontaktinė informacija neskelbiama, nurodomas dalyvio kodas. Minėta informacija pateikiama užklijuotame voke, ant voko nurodomas dalyvio kodas. Kodas sudaromas iš raidžių HK ir autoriaus gimimo metų bei vardo ir pavardės pirmų raidžių, taip pat nurodoma darbo numeris pvz. HK890315VP1 (HK1989.03.15 Vardenis, Pavardenis, darbas pirmas). Vokas pateikiamas kartu su planšetu ir skaitmenine projekto versija CD. Jeigu pateikiama daugiau darbų, tuomet kiekvienam darbui turi būti paruoštas vokas su asmenine informacija. Nekokybiški, neestetiški, vėluojantys projektai nepriimami.

Trečiasis etapas:

Pristatytų projektų paroda atidaroma „Visuomenės harmonizavimo parke“ 2016 05 30. Parodos metu projektus vertins publika. „Parkas“ projektus realizavimui atsirinks iki 2016 06 20. Parodos uždarymui 2016 06 25 atrinktų darbų autoriai bus kviečiami į susitikimą darbų aptarimui bei darbų tobulinimo kūrybinei sesijai. Dėl susitikimo autoriai bus informuoti iki 2016 06 21. Apie konkurso rezultatus ir paskirtus prizus autoriai bus informuojami asmeniškai susitikimo metu o jeigu nebūtų galimybės atvykti, tuomet el.paštu arba telefonu. Apie projekto įgyvendinimo sąlygas bus aptariama su kiekvienu pasirinkto projekto autoriumi individualiai.

Autorinės teisės:

Pateikti darbai turi būti originalūs, nepažeisti trečiųjų šalių autorinių teisių. Organizatoriai konkurse dalyvaujančius projektus turi teisę tiražuoti bei naudoti spaudoje ar kitose visuomenės informavimo priemonėse. Visais atvejais nurodomas projekto autorius.

 

Prizinis fondas:

  1. Apsilankymas SPA SIMBOLY vandens ir pirčių erdvėje 2 asm./3 val. (prizo vertė 58 EUR)
  2. Apsilankymas HARMONY PARK  2 asm.  su 1 nakvyne parko viloje ir apsilankymu SPA SIMBOLY vandens ir pirčių erdvėje (prizo vertė 155 EUR)
  3. Apsilankymas HARMONY PARK 2 asm. su 1 nakvyne 5* viešbutyje SIMBOLY, pusryčiais ir neribotu laiku apsilankyti SPA SIMBOLY (prizo vertė 195 EUR)
  4. Dovanų čekis “MEGA” (prizo vertė iki 100 EUR)
  5. Dovanų čekis “HARMONY PARK” (prizo vertė iki 500 EUR)

 

Premijas ir apdovanojimus „Parkas“ skiria savo nuožiūra tik pasirinktų įgyvendinimui projektų autoriams. „Parkas“ savo nuožiūra gali skirti paguodos prizus ir nepasirinktų įgyvendinimui konkursinių projektų autoriams. Už premijų ir apdovanojimų skyrimą konkursinių projektų autoriams yra atsakingas „Visuomenės harmonizavimo parkas“.

 

Konkurso iniciatorius: „Visuomenės harmonizavimo parkas“, Vazgaikiemis, LT-59257, Prienų rajonas.

 

Konkurso organizatorius: dizaino salonas „Interjero erdvė“, Pramonės pr. 6, Kaunas, kontaktinis tel. +37061828752, el.paštas: harmonykonkursas@interjeroerdve.lt